Göz Altı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Göz Altı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Göz Altı Maskesi, Vücut kapsamında sürekli açık alanda kalan ve her türlü hava koşullarına maruz kalan göz altı bölümü hassas yapıya sahip olduğu için bakıma gereksinim duyar. İnce tabakalı bir deriye sahip göz altı kimyasal nitelikli kozmetik ürünlerine karşı dayanıksızdır. Bu nedenle göz altı maskesi tercihinde doğal ürünlerin uygulanması sağlık bakımından önem teşkil eder. Söz konusu bu organda morarma, kırışıklık, şişlik ve leke oluşumları mevcut ise birtakım maskeler aracılığıyla bu problemlerin üstesinden gelip sağlıklı cilt dokusuna zemin hazırlamak mümkündür. Teknik ve el becerisi istemeyen maskeleri evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için tek gereken şey maske malzemelerinin kurala uygun bir şekilde hazırlanarak doğru uygulanmasıdır. Yaş faktörü, stres, makyaj, cildin kirli havaya maruz kalması, alerjik reaksiyon, göze darbe alımı ve enfeksiyon gibi etkenler göz altında istenmeyen görünüm meydana getirir. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında göz altı maskesi sayesinde canlı, pürüzsüz ve aydınlık bir göz altı dokusuna ulaşılması mümkündür.

Göz Altı Maskesi Zencefilli Bal

Doğal ürünlerle göz altı maskesinin elde edilmesi sağlığı olumlu yönde etkiler. Bu hususta zencefil ve bal karışımın mucizevi etkileri ölü göz altındaki cilt dokusunun yenilenmesine kaynaklık eder. Öte yandan bahsedilen alanın nemlendirilmesini sağlayarak kuruluğu önler. Yoğun stres, uykusuzluk, yorgunluk gibi durumlarla dahi göz altında değişiklik meydana gelebilmektedir. Dokunun normal yapısını koruması için haftada bir defa zencefilli bal maskesi uygulaması yapılmalıdır. Zencefil taze veya toz halinde temin edilebilir. Bir miktar organik balın içerisine aynı miktarda zencefilin eklenip karıştırılmasıyla elde edilecek maskenin göz altına sürülmesi ciddi anlamda fayda sağlar. Bekleme süresini yirmi dakika olarak belirlemek yeterlidir. Bu aşamadan sonra maske uygulaması yapılan alan yıkanmalıdır. Göz altı maskesi zencefilli bal eşliğinde cilt dokusunu yenileyen önemli bir ürün niteliğindedir.

Göz Altı Maskesi Salatalık

Doğadan gelen vitamin ve mineral değeri yüksek bitkisel ürünler içerisinde yer alan salatalık göz altında oluşan rahatsızlıkların giderilmesine kaynaklık eden önemli bir kaynaktır. Göz altı salatalık maskesi doku hücresinin yenilenmesini sağlar. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak kırışıklık oluşumunun azalmasına yardımcı olur. Oldukça hassas yapılı göz altı çevresi bu maske türü sayesinde canlılık kazanmaktadır. Bahse konu olan bu maskenin hazırlanışı hususunda bir adet salatalık yeterlidir. Kabuğu soyulan salatalık püre haline getirilip göz altına uygulanır. İnce tabaka halinde sürülen salatalığın yarım saat bekletilmesi yeterlidir. Salatalık maskesi göz altına her gün uygulanabilir.

Göz Altı Maskesi Yoğurt

Süt ürünleri kapsamında yer alan göz altı için son derece faydalı olan yoğurdun içerisindeki zengin mineral kaynağı sayesinde sağlıklı göz altı dokusuna ulaşmak hiç de zor değildir. Bunun için tek yapılması gereken göz altı doku yüzeyine ince bir tabaka halinde yoğurt maskesi uygulamasının üç günde bir yapılmasıdır. Bekleme süresi yirmi dakika ile sınırlı kalmalıdır. Ardından hafif masaj ile yoğurt yıkanarak işlem tamamlanır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Kanun

07 Mayıs 2024 Salı

İyi günler. Göz altı şişkinlikleri ya da morarmaları için tavsiyede bulunabileceğiniz bir kür var mıdır?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Arın

Gözaltı şişliklerine en iyi patates kürü iyi gelir onun dışında aşırı uyumamakta gözlerde şişmeye neden olur . göz altı morlukları ise bazen genlerden kaynakli olabiliyor o durumda hic bir caresi yoktur. Asiri uyku uyumak veya uyumamakda morluk olusmasina neden olur. En iyi tedavi dengeli bir uyku duzenine sahip olmaktir.

2. Cevap
cevap

Gani

Göz altı şişkinliği ve morartısı bazı sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Bazı insanlar da görülen bu durumun geçmesi için en sağlıklı yöntem olan bitkisel ve sağlıklı kürler kullanmaktır. Bir kase yoğurt içerisine üç yemek kaşığı süzme bal eklenip karıştırılır ve göz altına sürülüp on dakika bekletilir ise göz eski görüntüsüne kavuşabilir.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Nelerdir?

Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Nelerdir?

Doğal Göz Altı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Göz Altı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Altı Morluğu Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Göz Altı Morluğu Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Güncel

Göz Altı Neden Şişer?

Göz Altı Neden Şişer?

Güncel

Göz Altı Damarları Oluşum Sebepleri

Göz Altı Damarları Oluşum Sebepleri